Česká televize urychlí vypínání DVB-T v Králíkách, dojde k němu již 7. ledna

5 komentářů 30.10.2019 / Jan Potůček

Půjde o první televizní vysílač v Pardubickém kraji, který ukončí vysílání ve standardu DVB-T. Okamžitě po vypnutí začne na stejném kanálu 43 šířit programy ČT v novém standardu DVB-T2.

O víc než tři měsíce dříve, než původně deklarovala, ukončí Česká televize pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T z televizního dokrývače Králíky – Suchý vrch. „Původně stanovené datum pro oblast Králíků, 30. dubna 2020, bylo nahrazeno dřívějším termínem 7. ledna 2020 a oblast Králíků tak byla připojena k druhé vlně přechodu,“ uvedla ČT na svém webu www.digict.cz věnovaném přechodu na DVB-T2. Králíky tak přeladí vysílání ČT na nový standard ve stejném dni jako hlavní vysílač Trutnov – Černá hora pro Královéhradecký kraj a Mezivrata – Votice pro jižní část Středočeského kraje a severní část Jihočeského kraje.

Diváci z Králík a okolí nově naladí programy ČT ve standardu DVB-T2 a vysokém rozlišení Full HD na stejné kanálu 43 jako doposud, budou k tomu ale potřebovat set-top box nebo televizor DVB-T2/HEVC. Bytové domy, které využívají společné televizní antény, si musí zajistit úpravu těchto antén u specializovaných servisních firem. Podrobnější termíny přechodu na vysílání DVB-T2 pro Pardubický kraj, které se týkají všech celoplošných sítí DVB-T2 a všech pozemně šířených celostátních programů, naleznete na státním informačním webu Televizezadarmo.cz.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Česká televize urychlí vypínání DVB-T v Králíkách, dojde k němu již 7. ledna”

 1. Libour napsal:

  O víc než tři měsíce dříve, než původně deklarovala, ukončí Česká televize pozemní digitální televizní vysílání ve standardu DVB-T2 … ? z televizního dokrývače Králíky – Suchý vrch

 2. butes napsal:

  Zřejmě někdo při sestavování TPP pozapomněl, že zdrojovým signálem pro převaděč Králíky je Černá hora.:-)

 3. Stranik napsal:

  Fotka zajímavá, leč na klášter Dolní Hedeč. 😉 Jene, Králíky jsou až to dole za tím horským hotelem.

  Jinak jak jsem psal minule, měl by někde existovat seznam dokrývačů aby se vědělo pod který zdrojový patří – tudíž kdy se bude vypínat. Zvláštní, že ani tam nejede Praděd stabilně.

 4. butes napsal:

  to Stranik: Nejlépe má jednotlivé vykrývače a jejich ne/přechod podle krajů zpracovaný státní web televizezadarmo.cz.

Napsat komentář