Pár poznámek z on-line tiskové konference místního zastoupení Samsungu k novým modelům televizorů

Vydařená akce odstartovala za účasti skoro 40 zájemců v deset hodin dopoledne a ukončena byla vlastně před chvílí…

Na tiskové konferenci Samsungu pořádané formou interaktivní on-line video konference zaznělo i několik hodně zajímavých informací o českém a slovenském trhu. Například to, že loni uvedeného designového modelu Samsung The Frame se prodalo 700 kusů, což je rozhodně úctyhodné! Celkem pak bylo – obecně vzato – na obou trzích prodáno 1,2 mil. kusů televizorů (poměr prodeje Česko/Slovensko je dlouhodobě prý většinou na 65/35), což je proti roku 2018 nárůst o plných 120 %. Zajímavé je i to, že více jak 50 % nově prodaných TV mělo úhlopříčku více než 55 palců, tedy 140 cm.

Televizory Samsung 2020: nový druh podsvícení, bezrámečkový design a poprvé Wi-Fi 6 i HbbTV 2.0

Firma se vyjádřila i k aplikacím pro chytré televizory. Momentálně jich má v rámci operačního systému Tizen k dispozici asi 1500, lokálních aplikací (CZ/SK) je 50 a hodně zajímavé je to, že na obou trzích se jich měsíčně využívá (jsou tedy nějakým způsobem aktivní) na 500!

Z dotazů a odpovědí (interpretace není doslovná) na závěr tiskové konference vybíráme…

Otázka: Jak vidíte současný stav prodeje na českém a slovenském trhu?

Michal Forejt, Samsung: Zatím nějaký dramatický propad u televizorů nepozorujeme, ale opatření na podporu prodeje chystáme. Mobilní telefony stagnují, u některých prodejců dokonce klesají.

Otázka: Jaké budou zabudované systémy HDR (přehrávání obsahu s vysokým dynamickým rozsahem) v letošních modelech televizorů? Jako loni, tedy HDR10, HDR10+ a HLG?

Martin Huba, Samsung: Ano, přesně tak.

Otázka: U které řady začínají panely se 100 Hz, případně budou jen u velkých úhlopříček?

Martin Huba: Obrazovky se 100 Hz jsou od řady Q70 výše a od 55 palců úhlopříčky výše.

Otázka: Zejména ad The Frame – proč dělat na obrazovce antireflexní vrstvu, která stejně nefunguje dokonale, a jednoduše nenabídnout skutečně matný panel?

Martin Huba: Antireflexní vrstva zůstává tak, jak je i v letošních modelech Framu. Navíc nemáme od zákazníků nějaké připomínky na toto téma.

Zajímavý pohled na Samsung Q70T s podsvícením Edge LED/Dual LED.

Otázka: U modelů Q95T/Q90T a Q80T je přímé zadní podsvícení, kolik zón letos mají? Podle dostupných informací jich mají méně, než loni, je tomu tak?

Martin Huba: Počet zón (poznámka autora článku: pro tzv. lokální zhášení, tedy místní regulaci podsvícení) nezveřejňujeme. Závisí od každého modelu.

Otázka: Ahoj, docela dost se řešil problematický příjem DVB-T2 tunerů v některých lokalitách s komplikovanějším pokrytím (slabý signál, kombinace více ech, atp.). Hovořilo se o novém firmwaru, který to má vylepšit – jak to dopadlo?

Martin Huba: Problém je u jednofrekvenční sítě České televize, která vysílá na stejném kanálu, frekvenci, a tam kde dochází k souběhu z více vysílačů může docházet i k problémům s příjmem. Nikdy dříve jsme se s tím nesetkali, problém se dnes může objevit zejména v městských aglomeracích nebo na horách. Ve většině případů stačí nastavit anténu na konkrétní vysílač nebo dokrývač, tedy udělat příjem směrovější. Zároveň ale vydáváme nový firmware, který dále pracuje se spodním a horním prahovým příjmovým signálem. Firmware už je připraven a teď vstupuje do fáze testování.

Vstup do Diskuse

4 komentáře: “Pár poznámek z on-line tiskové konference místního zastoupení Samsungu k novým modelům televizorů”

 1. mirasat napsal:

  Díky moc za zveřejnění odpovědi na poslední otázku. Alespoň si každý může vytvořit o firmě Samsung svůj názor. Já osobněm mám jasno. Jsou to pííííííp a píííííp. Chtěl bych poděkovat za svobodu projevu.

 2. Bohumil Herwig napsal:

  Za svobodu projevu (a názoru) neděkujte. Já se obávám, že to Samsungem neni stejně, jako jinými značkami které v tomto ohledu zlobí (u mě třeba i Technisat a další STB a TV — třeba Philips). Obávám se, že plně dodržují oficiální parametry pro příjem DVB-T2.
  Problém bude spíše někde jinde. Mimochodem nepřijde vám zajímavé, že stížnosti jsou skoro vždy jen na síť České televize?

  • lance napsal:

   Síť ČT logicky – nejrozsáhlejší SFN, nejnižší kanál. Skutečnost že „plně dodržují oficiální parametry“ jste si nějak ověřil? Mně přijde spíš zajímavé, že některé značky (např. Panasonic) mají problémy nesrovnatelně menší !!! Takže to zjevně někteří umí lépe a jde to. Až Samsung a pod. svým novým firmware srovnají krok např. s uvedeným Panasonicem (čemuž nevěřím ani náhodou), můžeme se bavit o příčinách někde jinde než u výrobce TV/STB. Do té doby Samsung pro příjem DVB-T2 v ČR nebrat, komentovat PR mlhu produktových manažerů je ztráta času.

   • Bohumil Herwig napsal:

    Je to jejich vyjádření, ale nedovedu si dnes představit výrobce (s výjimkou čínských neznačkových), že by to někdo řešil jinak a zadělával si na problémy. To samé prohlášení jsem slyšel od jiných značek, včetně set-top boxů. Panasonic dlouhodobě nekomunikuje, ale zajímalo by mě, co by se stalo kdybychom vzali pet ruzných TV (nebo STB) a posadili je do jednoho místa na jeden signál. Obávám se že v tom správném by dnes měli potíže všichni. Jak jsem koupil, prodáván aniž bych se tedy chtěl kohokoli zastávat. Bohužel to také odpovídá situaci u výrobků, které mám na testy. Tedy s výjimkou Panasoniku…

Napsat komentář