Zítřejší plánovaná údržba postihne televizní vysílače na Pardubicku a v Nýrsku, ve čtvrtek pak dospěje na Jihlavsko

Pomalu celodenní výluka se bude týkat jak multiplexů pro DVB-T, tak nastupujících vysílacích sítí pro DVB-T2/HEVC.

Vysílač Hradec Králové/Pardubice umístěný v nadmořské výšce 615 m na stanovišti Krásné 19 se 10. 6. odmlčí v době od 6:00 do 15:00 hod. kdy přestane vysílat veřejnoprávní Multiplex 1, komerční Multiplex 2 (primární kanály Barrandova, Novy a Primy) a taktéž komerční Multiplex 3. Ten zajišťuje vysílání tématických stanic hlavních televizních skupin plus například Óčka či Šlágru.

Ve stejné době se odmlčí i veřejnoprávní Přechodová síť 11 a Přechodová síť 12 s dvacítkou nejrůznějších komerčních stanic, včetně těch hlavních.

Pokrytí vysílače Hradec Králové-Pardubice, Krásné pro PS12, 05-2020.

Taktéž ve středu 10. 6. bude odstaven dokrývač Nýrsko, Suchý kámen, a to v době mezi 7:30 a 15:00 hod., což postihne dvě finální vysílací sítě: Multiplex 21 (veřejnoprávní) a Multiplex 22. Ten zajišťuje vysílání celé řady komerčních stanic jako Prima, Nova, CNN Prima News nebo třeba Seznam.cz TV.

Drobnější odstávka pak ještě proběhne ve čtvrtek 11. 6. od 10:00 do 15:00 na televizním vysílači Jihlava, Rudný. Týkat se bude pouze Regionální vysílací sítě 8 a tudíž kanálů Barrandov News, CNN Prima News, Nalaďte si DVB-T2, Noe HDTV, Noe TV, Óčko Expres, Retro Music TV, Šlágr 2 a TV Brno 1.

Příští plánovaná údržba na vysílačích CRA je připravena na 18. 6. pro Jihlavu (Mrákotín u Telče) a Loučovice (Krásné pole).

Vstup do Diskuse

Jeden komentář: “Zítřejší plánovaná údržba postihne televizní vysílače na Pardubicku a v Nýrsku, ve čtvrtek pak dospěje na Jihlavsko”

Napsat komentář