Plánované údržby TV vysílačů dorazily do Sušice a Ostravy

Zítra, 12. 8., mohou obyvatelé těchto regionů očekávat výluku z vysílání, a to v obou případech od 6:00 do 15:00 hod. Vše také bude bez náhrady, tzn. že se vysílání v této době zcela odmlčí.

V případě vysílače Ostrava, Okrajní, vodojem OVaK půjde o DVB-T multiplexy 1 (ČT), 2 (Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a TV Barrandov) a 3; mj. Óčko, Prima Krimi, Seznam.cz TV a Šlágr TV. A také o Přechodové vysílací sítě 11 (veřejnoprávní) a 12, což je dvacítka komerčních stanic, jako jsou například Nova, Prima, Óčko.

Pokrytí vysílače Ostrava, Okrajní, pro Přechodovou vysílací síť 12 (DVB-T2), srpen 2020.

Výluka vysílače Sušice, Odolenov – Svatobor se už týká finálních multiplexů nového DVB-T2, konkrétně veřejnoprávního Multiplexu 21 a dvou multiplexů pro komerční stanice – 22 a 23. V prvním případě je šířeno 20 kanálů všech hlavních televizních skupin a skupin menších. Jde například o Óčko Star, Šlágr 2, Seznam.cz TV, Primu a Novu.

Multiplex 23 pak obstarává provoz deseti stanic, včetně vysílání prvního skutečného televizního kanálu v Ultra HD (4K), NASA UHD, který bývá rovněž označován jako NASA TV UHD.

Další údržbová přestávka na vysílačích CRA je připravena na čtvrtek 13. srpna pro Brno.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář