Zásadní diskuse o budoucnosti televizního a rozhlasového vysílání, ale také streamovací služeb, za účasti klíčových manažerů hlavních mediálních skupin nabídne již tuto středu 14. června 2023 odborná konference DIGIMEDIA 2023. Ve společné debatě se na ni sejdou generální ředitelé České televize Petr Dvořák, TV Nova Daniel Grunt a TV Prima Marek Singer, ale také odpovědní manažeři streamovacích služeb Voyo Lucie Oravčíková, prima+ Josef Beneš a iVysílání Jan Maxa. Chybět nebudou ani přední zástupci rozhlasového trhu: prezident Asociace provozovatelů soukromého vysílání Jiří Hrabák či vedoucí distribuce signálu Českého rozhlasu Pavel Balíček.

„DIGIMEDIA je jedinou konferencí v České republice, na které se pravidelně schází hlavní provozovatelé televizního a rozhlasového vysílání, videoslužeb na vyžádání, ale také operátoři vysílacích sítí a zástupci státní správy. Ti budou pro letošní ročník klíčoví, protože Českou republiku čeká rozhodnutí, jak naloží s částí frekvenčního spektra pro televizní vysílání a s přípravovanou aukcí kmitočtů pro sítě určené digitálnímu rozhlasovému vysílání komerčních stanic,“ konstatuje Pavel Brabec, prezident Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA-MK), která je pořadatelem konference DIGIMEDIA.

A o jakých tématech bude DIGIMEDIA 2023? Přijde náměstek ministra průmyslu i nový šéf ČTÚ

Největší média i operátoři sítí na jednom místě

Ze státní správy na akci vystoupí vrchní ředitel sekce digitalizace a novací ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko, předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Marek Ebert či vedoucí odboru správy kmitočtového spektra ČTÚ Jiří Duchač. Na konferenci DIGIMEDIA 2023 nebudou chybět ani největší provozovatelé televizních a rozhlasových vysílačů v České republice, konkrétně České Radiokomunikace, které zastoupí generální ředitel Miloš Mastník a ředitel sekce regulace a právního oddělení Marcel Procházka, a společností Digital Broadcasting a Progress Digital, za které vystoupí spolumajitelka Nikola Chrenčíková Pařízková a výkonný ředitel Jakub Juhas.

Konference DIGIMEDIA 2023 se koná pod záštitou ministerstva průmyslu a obchodu, ministerstva kultury, ČTÚ a Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Generálním partnerem akce je Česká televize, která tradičně poskytuje prostor pro konání akce a bude celou konferenci přenášet živě na iVysílání.cz, kde bude také k dispozici kompletní záznam akce. Mezi partnery konference jsou také společnosti Atmedia Czech, Samsung Electronics Czech and Slovak, Digital Broadcasting, České Radiokomunikace, Český rozhlas, ATO, APMS, či Media One. Mediálními partnery konference jsou týdeník Marketing a Media, servery MediaGuru.cz, Televizníweb.cz a tituly společnosti AVERIA – ICT Network News, B2B Network News.

Šéfové ČT, Novy i Primy na DIGIMEDIA 2023 Unikátní debata na 18. ročníku konference

Podrobný program konference DIGIMEDIA 2023 a registrační formuláře pro účastníky naleznete na www.acra-mk.cz.

Štítky