UVNITŘ GALERIE – Jednodušší a přímý přístup k živému vysílání svého online zpravodajského kanálu TN.cz v chytrých televizorech umožňujících sledování hybridního vysílání (HbbTV) nabízí televize Nova. Nově je toto vysílání dostupné okamžitě po zmáčknutí modrého tlačítka na dálkovém ovládání televizoru.

Živé vysílání TN Live je na TN.cz prostřednictvím HbbTV dostupné již několik měsíců, dosud však musel zájemce nejprve modrým tlačítkem vstoupit na portál TN.cz a zde si spustit živé vysílání. Nyní modrým tlačítkem spustí rovnou živé vysílání TN Live. „Modré tlačítko je pro diváky, kterým jejich televize umožňuje vstup do světa HbbTV, přímou zkratkou do našeho živého zpravodajství,“ vysvětluje Michal Kratochvíl, šéfredaktor zpravodajství TV Nova. „Na TN Live najdou přímé přenosy zajímavých a zásadních událostí nejen z naší republiky, ale také pravidelné pořady například z oblasti ekonomiky, sportu nebo lifestylu, nechybí ani rozhovory, analýzy či živé zpravodajské pořady vysílané na TV Nova. Spolu s Lovci bouřek sledujeme také vývoj počasí,“ dodává.

„Televize Nova je v oblasti HbbTV jedničkou mezi lokálními televizními hráči, jsme inovativním pionýrem, který ukazuje cestu,“ konstatuje Iva Dohnálková, Business Development manažerka pro HbbTV v TV Nova. TV Nova získala loni na podzim dvě ceny od nezávislé poroty v rámci konference HbbTV Awards 2022, která se poprvé konala v Praze. První ocenění je v kategorii Nejlepší využití v HbbTV pro řešení založená na reklamě za implementaci speciálního cílení MAX REACH, které porota zhodnotila jako: „Jednoduchá myšlenka s obrovským dopadem.“ TV Nova si odnesla i speciální cenu poroty Nováček roku v oblasti HbbTV. Živé vysílání TN Live je dostupné každý všední den od 9:00 do 20:00 hod.