Včera začala vysílat první oborová televize – televize o vodě. Stanice iVodárenství TV je první a jediná české televize plně věnované tématu vody. Unikátní oborová televize bude vysílat nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a nabídne divákům širokou škálu informací, zajímavostí a naučných pořadů o vodě ve všech jejích podobách.

Televize iVodárenství vysílá v pozemním televizním vysílání DVB-T v Regionální síti 11 a diváci si ji tak mohou naladit na klasickou terestrickou anténu v lokalitách, kde je RS 11 dostupná. Přehledná mapka a seznam vysílačů této sítě je uveden dále  v textu. Vysílání bude přístupné přes kabelové a IPTV televize a také prostřednictvím aplikace pro mobilní telefony a tablety pro sledováni televize Zdarma TV.

Pokrytí nového televizního programu v RS 11 může oslovit 23 % populace ČR (zdroj: Vportál ČTÚ)

iVodárenství TV není určena pouze pro vodohospodáře a odborníky. „Naše programy jsou navrženy tak, aby přibližovaly svět vodárenství a vody všeobecně široké veřejnosti a nabízely zajímavý obsah pro různé věkové a zájmové skupiny“, doplňuje k vysílání zakladatel televize Pavel Hájek, jehož společnost Fiera touch je současně provozovatelem této regionální sítě. Televize o vodě vysílá pravidelné zprávy o českém vodárenství a rozhovory s předními vodohospodářskými odborníky. Diváci najdou v programu televize iVodárenství také dokumentární pořady o procesech úpravy pitné a čištění odpadní vody a představení zajímavých technických unikátů spojených s vodou a vodním hospodářstvím. Televize připravuje i několik dokumentárních sérií o vodárenských památkách a unikátních vodárenských staveb a technologií. Jednotlivé dokumentární série bude postupně nasazovat do vysílacího schématu v následujících měsících. Již nyní televize o vodě vysílá i vzdělávací a zábavný obsah i pro nejmenší diváky, se zaměřením na význam a zajímavosti vody.

Vysílače Regionální sítě 11 (zdroj: ČTÚ)

Veškeré pořady, které se ve vysílání objeví může podle autora projektu první oborové televize charakterizovat slogan: „Voda je to, co nás spojuje – voda je život. Připojte se k nám a prozkoumejte s námi fascinující svět vodárenství“, doplňuje k programové skladbě zakladatel Pavel Hájek.

Úvodní snímek: iVodárenství TV