Inovativní italská společnost boduje díky průkopnickým projektům s pohlcujícími zážitky. Jak firma Artled využívá nejmodernější projekční technologii od Panasonic Connect?

Představte si, že stojíte u moře u velkého majáku a vlny vám omývají nohy v písku. Při chůzi voda víří a láme se před vámi a reaguje na každý krok, který uděláte. Zní to jako idylická dovolená na pláži, ale tento neuvěřitelný pohlcující zážitek vytvořila italská specializovaná společnost Artled pro firemní akci klienta. Interaktivní mořská voda kolem majáku byla vytvořena výhradně imerzivní projekcí – přenesla návštěvníky do jiného světa.

Světu zábavy často dominují velké značky, ale tato společnost s 20 zaměstnanci je průkopníkem nových inovativních pohlcujících zážitků. Artled S.r.l má mezi zákazníky mnoho zábavních gigantů. Je to společnost, na kterou se klienti obracejí, když potřebují zajistit velké, živé akce, jako jsou například premiéry. „Vybudovali jsme si reputaci tím, že dokážeme proměnit neuvěřitelné nápady ve skutečnost. Pokud o tom dokážete snít, můžeme to přivést k životu v pohlcujícím zážitku,“ říká Sossio Pezzella, generální ředitel a spoluzakladatel společnosti Artled.

Přeměna nápadů ve skutečnost

Společnost ráda čelí výzvám v imerzivním prostoru. I když Artled příliš neprozrazuje o svých nadcházejících projektech, plánuje v nejbližších měsících promítnout neuvěřitelný holografický pohlcující zážitek na vodu na celosvětově proslulém místě pro obří značku v zábavním průmyslu. „Nevím o tom, že by to někdy někdo udělal, a až se nám to podaří, přinese to průlom napříč průmyslovými odvětvími,“ věří Sossio Pezzella. K realizaci takových nápadů potřebuje Artled nejnovější a nejlepší projekční technologii, přičemž společnost dává přednost projektorům Panasonic.

Artled investoval do projektorů Panasonic RQ35K, nejmenšího a nejlehčího 30 000lm 3čipového DLP™ 4K projektoru na světě. Ten dosahuje ohromujícího obrazu díky technologii Quad Pixel Drive od společnosti Panasonic, jež rychle posouvá každý pixel vertikálně a horizontálně a vytváří obraz s maximálním fyzickým rozlišením 3840 x 2400 pixelů (4K/16:10).

Velikost RQ35K je stejně překvapivá jako jeho vysoce kvalitní projekce. Ve srovnání s jinými projektory ve své třídě se mnohem snadněji přepravuje a instaluje v jakémkoli prostoru. Šetří také práci, protože jej lze přepravovat a instalovat pouze dvěma osobami a vyžaduje minimální skladovací prostor. „Než jsme investovali do projektorů, testovali jsme vše, co bylo na trhu, a Panasonic byl jednoznačně nejlepší,“ konstatuje Sossio Pezzella.

Naprostá spolehlivost a redundance

Další důležitou výhodou je spolehlivost. RQ35K je vybaven sofistikovaným usměrňováním proudění vzduchu, prachotěsným chladicím systémem a chladičem bez žeber se špičkovou spolehlivostí, která zajišťuje 20 000 hodin bezúdržbového provozu, bez nutnosti přerušení projekce.

Záložní vstup zaručuje zobrazení obrazu automatickým přepínáním mezi signály za pouhých 0,3 sekundy, bez zatemnění obrazovky, kdykoli je primární signál přerušen nebo obnoven. Několik laserových modulů projektoru je také vybaveno jedinečnými obvody Panasonic Failover. Pokud selže jediná laserová dioda, projekce pokračuje bez přerušení s nepostřehnutelnou ztrátou jasu. Failover Circuitry přidává další vrstvu jako pojistku v situacích, kdy musí být zachováno zobrazení obrazu.

Tato schopnost rychlého zapnutí je neuvěřitelně důležitá při produkci živých akcí, protože doba instalace a nastavení je vždy krátká a rychlost odezvy je během produkce také kritická, vysvětlil Sossio. „Tyto špičkové projektory jsou výkonné bez rizika ztráty kvality, super kompaktní bez ztráty efektivity a lze je neuvěřitelně rychle zapnout za pouhé tři sekundy,“ popsuje Pezzella.

Projektory splňují vysoké nároky na udržitelnost

Stále důležitějším faktorem pro výběr projektorů Panasonic je jejich udržitelnost. „Výběr těchto projektorů pomáhá snižovat náš dopad na životní prostředí. Nepoužívají lampy, takže jsou šetrnější k životnímu prostředí a spolehlivější a spotřebují až o 50 % méně energie. Ve velkém uspořádání to může vést k výrazným úsporám tím, že celá instalace bude udržitelnější a nákladově efektivnější,“ vypočítává Sossio Pezzella.

Podle generálního ředitele společnosti Artled to je důležité nejen pro jeho firmu, ale také pro její zákazníky. „Naši zákazníci berou svou firemní odpovědnost velmi vážně,“ zdůrazňuje. „V našem připravovaném pohlcujícím zážitku s iluzorním mořem dokonce recyklujeme vodu, abychom pomohli splnit závazek našeho klienta k udržitelnosti.“

Vzhledem k tomu, že Artled chce být i nadále průkopníkem v poskytování pohlcujících zážitků, je jasné, že i veškeré budoucí úspěchy si vyžádají kombinaci neomezené představivosti, bezchybného provedení a špičkové technologie projektorů. Artled se při jejich realizaci může spolehnout na svého ochotného a dlouhodobého partnera, společnost Panasonic Connect.