Manažer Evropské vysílací unie (EBU) se na 19. ročníku odborné konference o médiích a reklamě DIGIMEDIA 2024 zapojí do diskuse o financování médií veřejné služby a využívání umělé inteligence při tvorbě mediálního obsahu.

Pohled EBU, která sdružuje televizní a rozhlasové stanice veřejné služby, na otázku financování těchto médií a na používání umělé inteligence při tvorbě mediálního obsahu, zprostředkuje na konferenci DIGIMEDIA 2024 Richard Burnley, ředitel EBU pro právní záležitosti a regulaci. Zasedne ve společném panelu s generálním ředitelem České televize Janem Součkem, generálním ředitelem Českého rozhlasu René Zavoralem či prezidentkou Asociace komerčních televizí Klárou Brachtlovou. Konference se uskuteční ve čtvrtek 13. června 2024 v Kongresovém sálu České televize v Praze na Kavčích horách.

O čem bude DIGIMEDIA 2024? Letos kromě jiného o umělé inteligenci

Richard Burnley působí v EBU od roku 2010 a v roce 2012 byl jmenován vedoucím právního a regulačního oddělení, přičemž od 1. července 2016 se tomuto segmentu věnuje jako ředitel. Před nástupem do EBU byl Richard Burnley seniorním právním poradcem v Office of Communications (regulátor pro média a telekomunikace Spojeného království) a předtím byl členem oddělení EU a hospodářské soutěže globální právnické firmy v Bruselu a Londýně. Pracoval také na Generálním ředitelství Evropské komise pro hospodářskou soutěž. Richard Burnley vystudoval práva na King’s College, London University a na Humboldtově univerzitě v Berlíně. Je držitelem doktorátu z práva EU na Evropském univerzitním institutu ve Florencii.

Obrazem: taková byla DIGIMEDIA 2023 Fotogalerie z 18. ročníku konference

Štítky