Diginovela o DVB-T2 vyšla ve Sbírce zákonů, platit začne 2. září

3 komentáře 18.8.2017 / Jan Potůček

UVNITŘ DOKUMENT – Novela zákona o elektronických komunikacích má stanovenu účinnost 15 dní od zveřejnění ve Sbírce zákonů. V té se objevila dnes.

Druhá televizní digitalizace může začít. Ve Sbírce zákonů dnes vyšla novela zákona o elektronických komunikacích, která upravuje podmínky přechodu na nový standard pozemního digitálního televizního vysílání DVB-T2. Zákon začne platit 15 dní od zveřejnění ve Sbírce, tedy 2. září. Od tohoto dne bude moci Česká televize reálně zahájit kroky ke spuštění svojí přechodové sítě DVB-T2, v níž nabídne všech šest svých programů v HD kvalitě. Vydání diginovely bude rovněž impulsem pro společnost Digital Broadcasting, aby spustila třetí přechodovou síť DVB-T2.

Oba operátoři se během podzimu přidají k Českým Radiokomunikacím, které svůj přechodová multiplex provozují již od letošního března a momentálně jeho signál pokrývá tři čtvrtiny obyvatel Česka. Diginovela zároveň ukládá Českému telekomunikačnímu úřadu, aby prodloužil operátorům čtyř celoplošných sítí DVB-T pozměněné kmitočtové příděly až do roku 2030. K prodloužení kmitočtových přídělů dojde po dokončení mezinárodní koordinace kmitočtů pro finální sítě DVB-T2 a sestavení Technického plánu přechodu na DVB-T2, který má nejpozději do 30. června příštího roku přijmout vláda formou svého nařízení.

Sbírka zákonů by Jan.Potucek on Scribd

Vstup do Diskuse

3 komentáře: “Diginovela o DVB-T2 vyšla ve Sbírce zákonů, platit začne 2. září”

 1. Nonic napsal:

  Jestliže 11 síť má jak se chlubí všechny vysílače zkoordiovaně schválené prý dokonce i finálně a zákon byl též vytištěn = vešel v platnost… tak mohou hned dohnat zpoždění tj. tvrdili, že počítali s tím, že budou souběžně naráz zapínat se spouštěnou sítí 12… tak vlítnout a zapnout když T2 technologii už nainstalovali… patřičný nový kmitočet… nebo to bude? tempem zas 2 stožáry měsíčně…

  • Jan Potůček napsal:

   Trochu se mýlíte, zveřejněním ve Sbírce zákonů novela ještě nevešla v platnost, termín účinnosti je 15 dní po tomto zveřejnění.

   • Nonic napsal:

    Dobře + 15 dní ale dle toho jak se pořád jen na něco vymlouvají a dělají jen samé konference se stejným výsledkem tj. prakticky nic nového neříct to vypadá, že spustí 11 síť své vysílání až na jaře?…. protože čekají ještě na nějaké další porady různých šéfů…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *