Česká televize získala kmitočty pro všech 26 základních vysílačů přechodové sítě DVB-T2

5 komentářů 14.3.2018 / Jan Potůček

Český telekomunikační úřad přidělil ČT individuální oprávnění k využívání kmitočtů pro Přechodovou síť 11, která zahájí vysílání 29. března.

Startu pozemního digitálního vysílání České televize nové generace ve standardu DVB-T2 již nic nebrání. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vydal Kavčím horám individuální oprávnění k využívání kmitočtů na 26 základních vysílačích Přechodové sítě 11. Na dvaadvaceti z nich ČT zahájí vysílání již 29. března, jeden spustí 20. dubna a zbylé tři 10. května. Přechodová síť 11 bude obsahovat všech šest programů ČT ve vysokém rozlišení obrazu (Full HD, konkrétně 1 080p): ČT 1 HD, ČT 2 HD, ČT 24 HD, ČT Sport HD, ČT Déčko HD a ČT art HD. Multiplex bude dostupný ze všech vysílačů velkého výkonu, z nichž vysílá i veřejnoprávní multiplex 1 ve standardu DVB-T.

K TÉMATU: Česká televize spustí HD vysílání v DVB-T2 již 29. března, na 22 vysílačích včetně Kletě

Na většině vysílačů bude přechodová síť ČT vysílat na kanálu 26, pouze v jižních a severních Čechách využije dočasný kanál 50, který později přeladí na finální kanál. V lokalitách, kde ČT bude vysílat ve standardu DVB-T2 na kanálu 26, již v přelaďování této sítě nedojde, 26. kanál je finální. Diváci, kteří využívají pro příjem signálu pozemního digitálního televizního vysílání společné televizní antény (STA), tak mohou tyto STA upravit – doplnit o kanálovou vložku pro kanál 26 – aby se dostali k obsahu přechodové sítě. Pro příjem vysílání DVB-T2 je potřeba televizor nebo set-top-box v tunerem DVB-T2 a kodekem HEVC. Seznam certifikovaných přijímačů je k dispozici na webu www.dvbt2overeno.cz.

Vstup do Diskuse

5 komentářů: “Česká televize získala kmitočty pro všech 26 základních vysílačů přechodové sítě DVB-T2”

 1. mirasat napsal:

  V tabulce prosím opravte Vimperk na 20kW.

 2. VITEK2442 napsal:

  Dnes probíhá výluka na vysílačích Teplice-vodárna a Ústí n.Orlicí-Andrlův Chlum, takže na nich brzo spustí PS 13.
  http://www.multiplex4.cz/aktuality/102-ve-stredu-14-brezna-2018-vyluka-lokality-teplice-a-usti-nad-orlici

 3. Jiri napsal:

  Bude i v jiznich Cechach finalni kanal 26?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *