Další HD program v českém DVB-T2: Přechodová síť 13 zařadila Primu Comedy Central HD

11 komentářů 6.6.2018 / Jan Potůček

Jde o osmý celoplošný a celkově desátý program ve vysokém rozlišení obrazu, který lze naladit v přechodových sítích DVB-T2.

Programovou nabídku přechodových sítí DVB-T2 v České republice dnes posílil další celoplošný program ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Společnost Digital Broadcasting zařadila do svojí Přechodové sítě 13 stanici Prima Comedy Central HD. Jde již o druhý celoplošný HD kanál v tomto přechodovém multiplexu po Joj family HD, již lze v DVB-T2 naladit od letošního jara. Ve vysokém rozlišení v Přechodové síti 13 vysílají také regionální televize V1 z východních Čech a ostravská TV Polar. Celostátně v této síti vysílají programy Nova, Nova Cinema, Nova Action, Nova 2, Nova Gold, Kinosvět, Rebel, Relax a oba zmiňované HD kanály.

Z regionálních televizí lze v Přechodové síti 13 naladit kromě V1 HD a Polaru HD také olomouckou TV Morava a jihomoravskou TV Brno ve standardním rozlišení obrazu. Multiplex momentálně pokrývá signálem 74 procent obyvatel České republiky, což představuje 7,7 milionu diváků. Z dalších dvou přechodových sítí DVB-T2 nabízí HD obsah přechodový multiplex České televize, v němž vysílá všech šest programů ČT ve Full HD rozlišení. Větší rozmach HD v DVB-T2 se očekává se spuštěním finálních sítí nové generace na přelomu let 2019 a 2020.

Vstup do Diskuse

11 komentářů: “Další HD program v českém DVB-T2: Přechodová síť 13 zařadila Primu Comedy Central HD”

 1. Stano napsal:

  Super mam naladene.Na antenu mam teraz dokopy 9 HD uplne postacujuce.Spokojnost.

 2. Jack Brody napsal:

  Mně to ráno set-top-box oznámil, ale to ještě neměli všechno doladěné. Zvuk šel, ale obraz byl černý. 🙂

 3. Jiri napsal:

  To je kanal, ktery zrovna nemusim…

  • Michael napsal:

   Máte velikou pravdu i já tu stanici vůbec nemusím.Já bych byl moc rád kdyby tu stanici úplně zrušili.Tam nic jiného nevysílají jenom pořád kolem dokola od rána až do večera.

 4. patin napsal:

  Todle sleduje jen blbeček !!!.

  • Michael napsal:

   Tuhle stanici sledují jenom blbci.Já jsem to párkrát koukl na tu stanici a nikdy se na tom koukat nebudu.Já bych byl ihned za zrušení stanice Prima Comedy Central v České Republice.

   • Stan Marsh napsal:

    a jste normální? je to volba diváka. Já si zas říkám, proč by kvůli nějakýmu blbečkovi rušili kvalitní HD program zadarmo?

    • patin napsal:

     Kvalitní program ? . Zaplať si blbečku ! .

    • Michael napsal:

     Stejně tam pořád kolem dokola běží stejné pořady od rána až do večera.Takže nechápu proč ten člověk zrovna vymyslel tuhle omletou stanici když nic zrovna nového nevysílají.Celý den tam běží pořád kolem dokola Průměrňákovi,Goldbergovi,Taková moderní rodinka,Jak jsem poznal vaši matku atd.Takže bych byl moc rád kdyby tu nehoráznou stanici Prima Comedy Central zcela zrušili.Tam vážně nic jiného celý den nevysílají jenom pořad kolem dokola to tam běží.Přepnu na tu stanici Prima Comedy Central a celé odpoledne tam běží Průměrňákovi atd.

 5. patin napsal:

  Pro vyhrabaný smrady …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *