Slowradio.cz doplňuje přímý přenos ptačího zpěvu z jižních Čech příběhy Spejbla a Hurvínka

0 komentářů 23.4.2020 / Jan Potůček

Autoři internetového projektu Slowradio.cz dnes ve spolupráci s Divadlem Spejbla a Hurvínka spouští sérii speciálních rozhlasových pořadů do nelehké doby.

Speciální internetové rádio Slowradio.cz, které zprostředkovává nonstop přímý přenos ptačího zpěvu z ornitologické rezervace v jižních Čechách, nově doplní mluvené slovo zaměřené na děti. Každé úterý a ve čtvrtek ve 13:00 posluchači uslyší ve vysílání Slowradio.cz na pozadí ptačího zpěvu pořad Hurvínku, poslyš. Vybrané úterky a čtvrtky v 18:00 zpestří pořad Večerní ševelení u Spejblů s hudebními a básnickými recitály. Informoval o tom spolek Žádná věda, který ve spolupráci s agenturou Taktiq Communications a Českou společností ornitologickou projekt provozuje.

„V Divadle Spejbla a Hurvínka jsme instalovali mikrofon, kde vybraní interpreti pod vedením divadelníků v přímém přenosu promluví na pozadí zvuků přírody. Živé vysílání z tajného místa v lese u rybníka nemůžeme mít plně pod kontrolou, při zkouškách to ale znělo úžasně,“ komentuje spoluautor projektu Jan Kužník. Pořadem Hurvínku, poslyš provedou interpreti Divadla Spejbla a Hurvínka Martin Klásek a Ondřej Lážnovský, pořadem Večerní ševelení u Spejblů například básník a písničkář Jakub Čermák (Cermaque) nebo básník, textař a nositel ocenění Magnesia Litera Robin Král či písničkář a frontman legendární pražské kapely Majerovy brzdové tabulky Petr Linhart. Konkrétní program je na webu Slowradio.cz.

Během karantény roste zájem o živé televizní vysílání. Zkusili jste už Slow TV?

Nápad spustit v Česku rozhlasový kanál Slow Radio, přinášející autentické přímé přenosy zvuků přírody, vznikl na půdě redakce Slow TV v agentuře Taktiq Communications a mezi členy kreativního spolku Žádná věda. Lokaci pro vysílání pomohla najít Česká společnost ornitologická a sezónní vysílání (duben až listopad) bylo zahájeno s pomocí několika technologických partnerů v roce 2017. Ve své čtvrté sezóně jde stále o nadšenecký neziskový projekt. „Dělá nám radost, že můžeme i v neklidné době přinášet zpěv ptáků, kteří se o nic nestarají. Nyní jsou dveře do vysílání otevřené i lidským umělcům – pokud budete vědět o někom, kdo by chtěl vystoupit, dejte nám tip!“ uzavírá Jan Kužník.

Vstup do Diskuse

Napsat komentář