Pod názvem Náš Region TV bude pokračovat vysílání zpravodajské Regionálnítelevize.cz poté, co ji koupilo vydavatelství A 11 vlastnící stejnojmenné bezplatné týdeníky.

Ke změně názvu dojde od 1. listopadu, přičemž ředitelkou stanici zůstává její zakladatelka Eva Stejskalová. Té nadále patří pětinový podíl v provozovateli stanice, stejně jako vydavatelství Our Media. Většinový šedesátiprocentní podíl má vydavatelství A 11, které do televize vstoupilo letos v červnu. „Televizi tak plně integrujeme do projektu Náš Region, pod který spadají desítky mutací bezplatných lokálních novin, ale i volně prodejné lifestylové časopisy Náš Region Pro ženy a Náš Region Křížovky,“ informovalo vydavatelství A 11.

Regionální televize působí na českém televizním trhu více než 10 let a za tu dobu odvysílala desetitisíce reportáží ze všech regionů a stovky zpravodajských, dokumentárních a publicistických pořadů. Vysílá prostřednictvím desítek kabelových a IPTV sítí původní i převzatý program a produkuje i řadu vlastních pořadů. V minulosti bylo možné Regionálnítelevizi.cz naladit i v pozemních sítích DVB-T a DVB-T2. Nově by se televize mohla do terestrického vysílání vrátit. V úvahu připadají regionální sítě DVB-T, které provozují společnosti České Radiokomunikace a Progres Digital, tedy Regionální síť 8 a Regionální síť 7.

Vše o regionálních sítích DVB-T/-T2 Televizníweb.cz má databázi menších multiplexů

„Naším cílem je dostat televizi k maximálnímu množství diváků a využít synergie s redakcemi novin Náš Region,“ uvedl ředitel vydavatelství A11 Aleš Zavoral. „Nevidím na trhu moc vhodnějších médií, která by tak dobře zapadala do našeho stávajícího portfolia. Ze spojení lokálních printových titulů a televize budou mít užitek nejen diváci, kterým chceme časem přinést nové pořady, ale i inzertní klienti. Těm nabídneme skutečně masivní zásah s možností cílit hyperlokálně i na celostátní úrovni,“ dodal. Regionálnítelevize.cz vysílá od roku 2012, letos na jaře oslavila deset let existence.

Úvodní foto: A 11