Poslední set-top-boxové překvapení s HbbTV se jmenuje Vu+ Zero 4K C/T2. Příliš se ale netěšte

UVNITŘ GALERIE – Set-top-box vstoupil na náš trh nejprve v podobě satelitní, před nedávnem se objevila i verze pro pozemní příjem. Právě na tu se nyní podíváme, a to v základní podobě v jaké si ji přinesete z obchodu.

Za 3 990 Kč dostanete velmi dobře vybavený linuxový přístroj s tunery DVB-C, DVB-T a DVB-T2, které pracuje až do rozlišení Ultra HD (4K), tedy do 3 840 x 2 160 bodů, a to jak s vysíláním v H.264, tak s H.265/HEVC. Kompaktní nástupce modelu Vu+ Zero podporuje rovněž obsah s technologií HDR v rámci standardů HDR10 a HLG. Jelikož se pozemního vysílání ve 4K a s HDR u nás hned tak nedočkáme, je pro nás daleko důležitější kompatibilita s českým vysíláním v DVB-T2/H.265/HEVC (certifikován přístroj není) a hlavně podpora hybridního televizního vysílání HbbTV (známé červené tlačítko).

Pro ty, kteří uvažují dlouhodoběji, bude možná ještě důležitější zabudování dvou mechanik pro placené vysílání (Smart Card a PCMCIA – CI+), což se dnes hodí hlavně v případě kabelového příjmu. Někteří provozovatelé televizního vysílání sice občas spekulují i o placeném pozemním vysílání, ale zatím to jsou spíše úvahy v teoretické rovině, které obvykle po pár měsících utichnou.

Zero 4K C/T2 je napájen externím zdrojem a je bez displeje (jméno kanálu a aktuálního pořadu vyvoláte OK), přičemž zapnutí a pohotovostní režim signalizuje výrazněji svítící logo výrobce. Jak bylo řečeno, zkoušen byl v základní podobě s dodaným softwarem a firmwarem, tedy tak, jak ho zakoupíte. Můžete ale také dohrát tzv. alternativní software („image“) a rozšiřující moduly.

Původním záměrem článku bylo ukázat, zda je jeden z mála set-top boxů s HbbTV na českém trhu do 5 000 Kč použitelný v podobě v jaké si ho přinese domů běžný uživatel, který s ním nechce dělat nic dalšího a hodlá ho jen používat. Korejský výrobce je totiž znám tím, že spíše než na svůj firmware a software sází na alternativy jiných producentů, což se ostatně potvrdilo. Vu+ Zero 4K C/T2 v dané podobě v podstatě nebyl k použití i když řada funkcí pracuje, včetně HbbTV například u České televize. Většinou byste se ale se set-top boxem jen trápili, což ostatně ukazuje i následující článek. Ten jsem nakonec doplnil o krátký box s alternativním softwarem VTi 13.0.9 (další jsou např. OPen PLi, OpenATv), který ho výrazně vylepšuje, a i doposud nepovedená lokalizace je nesrovnatelně kvalitnější.

Přijímač jako takový je i při dané ceně bez Wi-Fi, ale podporuje rozšíření přes USB Wi-Fi adaptér (700 Kč). Můžete ho rovněž rozšířit o speciální PVR Kit buď bez disku nebo až s kapacitou 4 TB a v ceně dostanete stručnou instalační příručku, kabel HDMI a externí infra čidlo pro případnou skrytou instalaci boxu. Mimochodem také vás napadá proč se k přístroji za čtyři tisíce dodává externí infračidlo a nikoli rovnou kombinovaný infra/RF ovladač? Inu dá se také dokoupit…

Instalace? Zkuste si vzít dovolenou…

Set-top box je zabalen výhradně v kartonu a jeho zpracování je vynikající, což by samozřejmě vzhledem k ceně být mělo. Instalace dá hned na počátku na výběr mezi výstupními obrazovými režimy, kde nechybí 2160p, všimnout byste si ale spíše měli nenápadného nápisu „English“ a červeného teletextového tlačítka umístěného u něj. Jím se totiž poněkud atypicky mění jazyk a čeština, a ani slovenština, nechybí. Pokud tak ale neučiníte, set-top box po volbě videa výstupu raději ještě nabídne volbu jazyka na samostatné stránce.

Další zvláštností je, že po automatickém přestavení video výstupu na 4K, což bylo potěšující (režim Auto, ale v menu nastavení následně chyběl) se ještě nabídne jakýsi průvodce pro úpravu základních funkcí. Pokud ho s díky odmítnete, a doprovodný text bohužel tuto cestu navozuje, resp. dává na výběr, nic se vám nenaladí. Pak musíte, stejně jako já, na začátek a spustit návrat k továrním hodnotám. Poněkud…

Jakmile následně průvodce použijete a vyberete tuner DVB-T2 (standardně je kupodivu nastaveno DVB-C) musíte ještě změnit zemi, resp. přestavit kontinent z Austrálie. Při výběru nakonec narazíte nejen na Evropu, ale také na problémy s lokalizací a s tím, že se některé nápisy překrývají až do nečitelnosti.

Povolit můžete napájení antény a cestou narazíte třeba i na nesmyslný dotaz na seznam satelitů (nebo tak nějak…). Když se konečně dostanete k ladění DVB-T/T2 úvodem vás obdaří několika chybovými hlášeními, ale jak říká klasik „vyděržaj pioněr“! A vydržet opravdu musíte, protože ladění je hodně pomalé, nebo chcete-li důkladné. Nakonec ale set-top box najde co hledal a naladí co může i když jsem při jednom z mnoha ladění, které jsem pro jistotu prováděl narazil v seznamu i stanici kulantně nazvanou „714000 SID 0x10c“…

Přiznám se dobrovolně, že jsem na tak příšernou instalaci nikdy u žádného zařízení nenarazil a svůj je pak i její závěr. Místo toho, aby set-top box slušně spustil první naladěný kanál jen oznámí, že skončil. A protože ani nenaznačí co dál, zmáčkl jsem OK, které klaplo, resp. jsem se dostal na další obrazovku v níž se – při zvolené češtině – nabídne ještě rodičovská kontrola, ale s anglickým dotazem. A aby toho nebylo málo, poté co jsem řekl Ne, Vu+ vše zakončilo obrazovkou se zobrazenými stanicemi a volbami pro jejich filtraci. Světe div se, nechyběl ani výběr „pouze satelitních kanálů…“

Box je specifický i v tom, že naladěné stanice (zvlášť jsou rozhlasové a televizní) nejsou označeny číslem a zřejmě kvůli tomu také nepracuje výběr kanálů tímto způsobem.


VU+ Zero 4K C/T2 se softwarem VTi, základní menu

Se softwarem VTi výrazně lepší, ale pro běžného uživatele není

Po nijak jednoduché aktualizaci, kterou je lepší nechat na prodejci stejně, jako základní konfiguraci, se prostřednictvím volby v nově upraveném a nesrovnatelně lépe lokalizovaném menu, naladilo 96 stanic, včetně nového multiplexu DVB-T2 České televize. Ten následně fungoval výrazně lépe než originál, ovládání bylo taktéž výrazně lepší už jenom díky možnosti kolovat v nabídkách a jasněji definovanému stylu OK/Exit. Bohužel úprava drtivé většiny voleb prakticky totožně působícího menu opět probíhá pouze v rámci řádku i když se zdálo, že Vu+ reagovalo na pokyn ovladače svižněji.

Set-top-boxu se softwarem VTi během krátkého půldenního zkoušení dvakrát vypadlo ovládání, resp. reakce na impulz z dálkového ovladače, takže jsem ho následně musel natvrdo vypnout, počkat a znovu zapnout. Pokud ale Vu+ pracoval, byla obrazová kvalita vynikající, citlivost tuneru subjektivně vzato lehce nadprůměrná a jak bylo řečeno, ovládání pohodlnější i když například tlačítka postupné volby kanálů ani v tomto případě nepracují, jak mají a opět zobrazují nesmyslný seznam stanic.

Vu+ Zero 4K C/T2 je sice s VTi lepší, ale stále je to jen přístroj pro nadšence a hračičky a nikoli pro běžného uživatele nemluvě o tom, že software výše zmiňované verze 13.0.9 nepracoval až tak spolehlivě.

Proměnlivé ovládání, někdy s naprostými výpadky

Firmware nebyl příliš funkční, nebo jinak řečeno zlobil, a to nejen u ovládání. Tady to ovšem bylo hned na ráně, takže jednou šly kanály měnit šipkami vlevo a vpravo, jindy zase nikoli. A ať si o tomto stylu ovládání myslíte cokoli, byla by to vítaná změna oproti tlačítkům postupné volby kanálů. Ty totiž stanici nemění, pouze vyvolají jejich seznam, ve kterém se následně můžete pohybovat kurzorovými tlačítky, takže je to poněkud…

Univerzálnější dálkový ovladač (je jím možné řídit TV) má výtečný záběr infra paprsku a skoro plný rozměr. Bohužel spodní část je nevyužita, takže tlačítka nejsou nijak velká, popisky jsou však naštěstí dobře čitelné. Rozložení je výborné, u kurzorového kříže najdete i EPG a také Exit, které ale spíše komplikuje život, protože někdy vyskočí o úroveň výše, jindy vyskočí, například z aplikace HbbTV, zcela, a zjevně tu chybí Return.

Menu je vertikální a na první úrovni skoro celé lokalizované. Nabízí zde například Youtube, multimédia nebo časovače. Do nastavení vstoupíte stejnojmennou položkou a volbou Systém. V menu se nedá kolovat, Exit fungovalo jako Return, OK jako potvrzení volby. Čím víc jdete v menu hlouběji, tím častěji narážíte na angličtinu a mj. také na primitivní výběr voleb. Například v nastavení A/V výstupu se neobjeví menu s s obrazovými režimy, ale vždy vidíte jen jeden a šipkami zobrazíte na řádku další, což nezasluhuje ani komentáře.

Ovládání bohužel doprovázely drobné i velké problémy s firmwarem. Poměrně často také vypadávala signalizace úpravy zvuku a audio také vůbec nešlo vypnout. Nejméně dvakrát se pak Vu+ zablokoval natolik, že nešlo dělat zhola nic, včetně výpisu informací o kanálu a uvedení do pohotovostního režimu. Nakonec jsem ho musel fyzicky odpojit od elektrické sítě.

Podprůměrné EPG, proměnlivé HbbTV

Programová nabídka se po stlačení EPG neukáže. Jako první se zobrazí informace o aktuálním pořadu, tedy to, co obvykle vidíte po stlačení OK nebo Info. EPG se zde nazývá Multi EPG a uvidíte ho až po stlačení EPG a modrého teletextového tlačítka. Nabídne ovšem pouze aktuální pořad pro jedenáct stanic, a i když jde vyvolat další, nejde to obvyklým způsobem, kterým je šipka vpravo. Druhým náhledem je výpis pořadů pro jednu stanici na nějakých šest, sedm hodin dopředu. Z EPG se na kanál přepnete stlačením červeného teletextového tlačítka a jak vidíte, styl je notně atypický i zde.

HbbTV nebylo třeba nikde povolovat a datová služba pracovala hned po instalaci. Zkoušení zejména na kanálech FTV Prima a České televize (bez nové přechodové sítě DVB-T2, kterou set-top box nezvládl naladit) prokázalo funkčnost, což bylo zvláště v prvním případě velmi potěšující, protože po úpravách Primy z minulého měsíce je o nekompatibilitě s její aplikací občas slyšet. Potíže s HbbTV Primy nastaly až po delší době práce, kdy jsem přišel na to, že pokud ho jednou na kanálu ukončím, už ho nevyvolám a musím dosti dlouho čekat dokud se na obrazovce červené tlačítko opět samo neobjeví. Jinak jsem na potíže nenarazil a nebyly ani u České televize. Při krátkém zkoušení pracovala i nová aplikace HbbTV na Seznam.cz TV. Ostatní už ale na tom tak dobře nebyly. HbbTV na Kinosvět padalo, na Nově se zdálo být funkční, ale občas zlobil pohyb v nabídce. Na Óčku sice aplikace pracovala, ale mrzla na reklamě a při přehrávání pořadů se někdy neukazoval čas na liště, atd. atd..

Z chytrých funkcí jsem v základu narazil pouze na Youtube a úvodní menu set-top boxu jsem musel odmáčknout barevnými teletextovými tlačítky. Youtube ale fungovalo, i když jsem se z přehrávání videa nedostal o úroveň a nakonec ani jinak než stlačením Exit, které ho zcela ukončí, takže se ocitnete v tuneru.

Že je tuner DVB-T méně citlivý, bylo zřejmé hned při prvním ladění a řada dalších v průběhu zkoušení to jen potvrdila. Po vstupu ČT do DVB-T2 se také ukázalo, že méně citlivý je i tuner DVB-T2. Vu+ Zero 4K nenaladilo jediný kanál z nového multiplexu ČT. ČT Déčko, které vidíte na snímku pochází z Přechodové sítě.

Zklamání? Bohužel ano!

Set-top-box podporuje nahrávání a přehrávání multimédií, a to i přes domácí síť, má neuvěřitelnou spoustu úprav nastavení a možnost využít celé řady doplňků v podobě tzv. plug-in, takže možnosti jsou někdy až neskutečné (v seznamu bylo i Kodi a HDMI CEC). Zabývat se jimi v případě dané verze firmwaru, ale vůbec nemělo smysl, protože nepracovala řada základních věcí, resp. někdy fungovala a jindy nikoli. Nakonec mi až tak nevadilo to, že si na instalaci set-top boxu pro DVB-T/T2 musím vzít pomalu dovolenou, jako spíše celková nedodělanost a značná atypičnost přístupu a ovládání. Hodně mě iritovalo už třeba jen to, že pokud zmáčknu tlačítko postupné volby kanálů set-top-box se nepřepne na další, nýbrž se – světě div se – objeví jejich seznam.

Nepotěšilo ani poněkud primitivní přepínání řady voleb, jako vystřižené z doby před dvaceti a více lety a zejména – subjektivně vzato a v rámci set-top boxů – lehce podprůměrná, resp. značně kolísající citlivost tuneru. Bylo to znát na výpadcích typicky v DVB-T multiplexu České televize u níž mám zhoršený příjem a kupodivu i na příjmu prostých rozhlasových stanic. Zažil jsem tak kratší, delší i úplné výpadky signálu, a to jsem deset minut před tím z téže instalace odpojil velmi levný televizor Sencor SLE 2464TCS, který nevykazoval jediný problém stejně, jako televizor Hisense H55NU8700, se kterým jsem box zkoušel.

V případě nové sítě DVB-T2 České televize to bylo ještě tristnější, protože se nenaladilo zhola nic a v průběhu řady přelaďování jsem ji zahlédl jen jednou. Nemusím asi zdůrazňovat, že televizor Hisense H55NU8700 opět neměl jediný problém.

Vu+ Zero 4K C/T2 je tak s originálním firmwarem a softwarem set-top boxem jen pro otrlé povahy a do dobrých příjmových podmínek. Spíše je ale v této podobě nepoužitelný, a to i kdyby se vyřešily firmwarové problémy typu absence ztlumení zvuku, včetně HbbTV, mrznutí či úplný výpadek jakéhokoli ovládání, resp. reakce na dálkový ovladač, atd. atd.

A koho naopak může potěšit? Zejména ty, kteří si rádi hrají a zkoušejí. Ti si třeba najdou nějaký alternativní software (firmware), který možná bude pracovat lépe. Pokud ale hledáte vyspělý set-top box s HbbTV pro DVB-T2/HEVC v tom tradičním slova smyslu, raději sáhněte například po Technisat Digipal Isio HD, který je za podobnou cenu, je s firemním firmwarem spolehlivější a v mých podmínkách bez problémů s příjmem.

HbbTV bylo na FTV Prima funkční, a to včetně jeho vyvolání v rámci nového kanálu Prima Krimi.

Hodnocení (se standardním firmwarem a softwarem)

 • PRO: výborná obrazová kvalita, možnost použít jiný firmware a software, spousta funkcí a také úprav nastavení, ale…
 • PROTI: …ovládací potíže a drobné či větší problémy s firmwarem, chybí displej, příšerná instalace a lokalizace, subjektivně vzato podprůměrná citlivost tuneru, atd., atd.

Vstup do Diskuse

18 komentářů: “Poslední set-top-boxové překvapení s HbbTV se jmenuje Vu+ Zero 4K C/T2. Příliš se ale netěšte”

 1. Pepe napsal:

  Děkuji za kvalitní test, rád bych si podobný test přečetl i na levnější Formuler F4 Turbo Combo. Na jednom webu jsem jeho test našel, ale zajímalo by mne jeho (stabilníxnestabilní) chování jako při tomto testu. Neplánujete test Formuler F4 Turbo Combo?

  • Bohumil Herwig napsal:

   Díval jsem se na ten Formuler. Ani při dané ceně nepodporuje HbbTV, takže se obávám, že by recenze příliš velký smysl neměla. Rozhodně ale díky za tip…

    • Nonic napsal:

     Hele Pepe chvála Linuxu je jedna věc a praktický zkušenosti s tím co ti pošle někdo domů a nemusí se jednat o Rokycany je věc druhá… Ostatně se tím netají, že lidem to nastaví ale za tučný příplatky ke uváděný základní ceně a i oni upozorňuji tě, že s tím HbbTv jsou skutečně problémy na něž lidi fakt nadávají!!!…
     Ono i spojení s netem má mraky nastavování a něco ti přes něj jede a jiný věci ne…
     Kup si ho, je to tvoje věc za co utratíš prachy…
     Třídění i přejmenování jsem po dlouhých nervech dokázal rozchodit (mraky položek možností zobrazování a nastavování Menu) ale při sat příjmu pracně umažeš nepotřebný v těch tisíců předvoleb a ony ti pak stejně po nějaký době při tý činnosti umazávání naskáčou zpět… Chápu může tam být automatické dohledávání nových programů ale kde to vypnout když kolonka LCN tam není k nalezení…
     Navíc i ve DVB-T/T2 mám dostupné vícero vysílačů a neuloží je všechny tj. přepisuje jen na jeden MUX poskytovatele abys nesměl mít duplikáty programů krom tedy MUX-2 a 4 tj. který krom Philipsů a nějakých vyjímek ale ukládají všichni výrobci kvůli regionalizaci… ty další MUXy umí duplikáty sice při ladění zobrazeně najít ale pak uložit už jen některé lepší mašiny a tato rozhodně ne ač je vychvalovaná jako dobrá (měl si když už Linux raději pořídit dle pozdější recenze a i zkušeností s jiným Edision ten mám bez Linuxu a satu který ale má problém s češtinou v Menu)…
     Turbo maká jen automatické ladění neboť jakmile spustíš mauelně jednotlivý kanál tak ti ho nepřidá ke stávajícím ale vše vymaže!!! a když zkusíš manuelně další frekvenci tak tu předchozí manuelně nalezenou opět vymaže!!!…
     Sice je tam v mraky nastavování než se k němu dostaneš i kolonka nechat už uložené… tak to přesto nemaká….
     Pro mne je to šunt kde je halda zbytečnýho nastavování k ničemu a navíc mraky vsuvných dodělávek a neustálých aktualizací přes html příkazy tedy pro hračičkáře a né běžné uživatele…
     Měj se fajn…

     • Pepe napsal:

      A) Linux nechválím
      B) Co jsi měl v tom tvém HW za SW (ten OPEN ATV??)
      C) Sháním něco funkčního a spolehlivého s HbbTV, co se jednou (klidně i složitě) nastaví a je to pak stabilní.
      D) mám zkušenosti s Technisat ISIO, je sice snadný na obsluhu a spolehlivý, ale drahý a jeho čtečka Irdeto není 100% zárukou funkčnosti pro případné zpoplatnění

 2. Bohumil Herwig napsal:

  Díky za tip. Uvídím zda se mi ho podaří sehnat.

 3. MS61 napsal:

  Protože jsem přístroj neměl v ruce, nebudu komentovat vaše hodnocení týkající se stability, firmwaru atp.
  Mám jednu zásadní výhradu: žádný přístroj Vu+ NELZE hodnotit se standardním (firemním) softwarem. S jeho užitím se vůbec nepočítá! Je zde pouze z právních důvodů.
  Pokud vím, tak všechny přijímače Vu+ jsou fakticky určeny pro nasazení VTi, popřípadě dalsích alternativních systémů. Standardní software nemá v hodnocení co dělat. To je asi jako hodnocení počítače dodávaného bez OS nebo s FreeDOSem. Dopadne bídně – bez ohledu na jeho skutečné možnosti.
  P. S. Samozřejmě nechci omlouvat nedodělky, které podle všeho tento přijímač degradují i s VTi.

  Jako uživatel satelitního Vu+ Duo2 mohu potvrdit, že jako přijímač DVB-T/T2 byl spíše průměrný.

 4. fanyn napsal:

  Přístroj lze od dodavatelů kteří ho prodávají koupit nastavený a nahraný v četně setingu a různých doplňku na přání a nic nemusíte dohrávat. Vše je v ceně ….samozřejmě kdo si koupi přístoj v základní verzi může mít problem. A pokud je uděláná záloha tak je to hračka…třeba u formuleru turbo trvá nahrání cca 7 minut…

 5. Nonic napsal:

  Kdo není zvyklý na Linux programátorové html hračičkování (i v počítačích) různých dodělátkových vsuvných pluingů atd, tak ať do toho vůbec nejde… (ušetří si čas a nervy) ať je to jakýkoliv výrobce a typ… protože velká většina lidí je zvyklá, zapnu, a během chvilky mám vše hotové… což o těch mašinách kde základní soft strojí za bobky a ty další nové věci musíte mít zkušenosti nebo za tučné peníze si u dovozce – prodejce na zakázku v prodejně nechat nakonfigurovat ač vám to může na dobírku už prodat v základním prostředí s češtinou někým u nás udělané ale po nahrání jinýho aktuálnějšího softu o ní komplet či částečně příjdete…

  O Turbo F 4 formuler HD se DVB-T/T2/C/S2 se H.265 jsem psal už v minulosti… a fakt jsem dost naletěl na do nebes chválenou recenzi jednoho prodejce… Kupoval kvůli HbbTv a nedbal na varování (některých lidí), že jsou s tím problémy protože nepracuje vůbec nebo nestabilně kvůli volbě a konfiguraci grafického prostředí a nutností různých aktualizací a nastavování… Jinak ladění je u něj též strašně pomalé ale důsledné i citlivé. jen hlavně neuvádějte Českou republiku protože tam je či v mém kusu v dobré češtině nastaven 25k a nic jinýho to nenajde (stejně se už dávno test nepoužívá)… až když se nastavilo Evropu tak to automaticky vše naladilo (manuelně ale mazalo jiný frekvence tj. nechtělo předchozí nechat uložený) ale třídění je fakt děs… do dnes jsem nepřišel když k tomu nemáte návod jak to dělat (jsem hračička co zkouší kde co ale můžete nadělat i paseku a znovu zkoušet jiná různá nastavování časově horor) a kor když pak si ukládáte postupně různé satelitní pozice a nevíte jak mazat nepotřebné a posouvat tříděním předvoleb lehce tak jako to je běžné u jiných bez Linuxu mašinek… prý to lze až v oblíbených ale jak to do nich dostat?… navíc mraky možností přepínání programů dle operátora, poskytovatele služeb atd…
  Kdysi jsem si z jinýho combo luxusně vybavenýho Vantage HD se 2 x S2 ve H.264 co nemá zde probíraný Linux v pohodě přepsal soft prostředí na Jepsena a kdyby mi tam nezačly zlobit kondíky po přehřátí restarty, tak ho používám včetně podpory EMU do dnes… byly později i combo verze už i levněji s DVB-T + S2 bohužel bez nyní H.265 se T2
  Možná jsem měl jít raději do jinde recenzovaného od Edisiona s Linuxem též něco na způsob této recenze comba T2/C/S2 se H.265 prý dle prodejce vychváleně dobrého…
  Mám jiný Edision bez linuxu jen se T2/C se H.265 kde to jde jen s mizernou češtinou ale lepší prostředí na který si lze zvyknout… a i v DVB-T ukládá úplně všechny vysílače bez přepisování stejných MUXů a jejich programů na jiných frekvencích…
  Ach jo, přeji všem kdo si Linux pořídí dobrý nervy a dostatek času…

  • Pepe napsal:

   A co jsi měl v tom Formuleru za SW Open ATV?

   • Nonic napsal:

    Pepe zkusil Open co prý by měl HbbTv umět ale mne to stejně nešlo – nerozchodilo, ukazovalo jen počasí a čas na obrazovce v programových předvolbách, teď ho zapínat nebudu (dal do krabice s naštváním, že naletěl chvále prodejci s vyhozeními prachami) abych zjišťoval… nebyla to 6 a víc dalších verzi… Navíc i to přepínání těch prostředí není zas až tolik přehledný a v nich ty různý kolonky zapínat, vypínat a pak se ve finále divit co to vylezlo za hnus… a zase kolotoč zaškrtávacích nových zkoušek…
    Navíc nevím zda je chybný? kus když při přepínání T2 či H.265 ve S2 se vytvářel dekodérem rušivý v dolní části obrazu barevný pás šrafování jako kdybys měl mizerný signál ale to by bylo přece po celém obrazu… Někdy to při přepínání předvoleb zmizelo jindy to tam zůstávalo… upozorňuju už při prvním zapnutí a naladění ať už DVB-T/T2 nebo S2 tj. bez zkoušek cokoliv graficky měnit v těch mraky možností co dělal až později…
    Zkusil u jednich lidí zapnout UPC v C pásmu a nic to nechtělo dělat narozdíl od jiného Edision tuneru co není v Linuxu, ten uložil celou kabelovku C+T i po vyměnění koaxu na venkovní anténu tj. pozemák T/T2 bez problémů…

  • Nonic napsal:

   Navíc je ještě zapotřebí vědět, že u satelitního příjmu Skylink zrušil Linuxu podporu příjmu tj. nefunguje nebo jen částečně těm kteří jsou velmi šikovní si najít způsob od nějakého programátora…
   U pozemního příjmu je dobré, že to má čtečky Ci+ ale nikdo nevíme jak to po roce 2020 ve 6 finálních T2 sítí u nás bude s placenými? stanicemi když národ tomu z 60% kteří to přijímají ve DVB-T není vůbec nakloněn či se skřípáním zubů by okceptoval jen nějaký konkrétní program ve HD a rozhodně ne celý balíček programů MUXu-ů…

 6. ivovi napsal:

  Recenze je prehnane kriticka. Souhlasim, ze hodnotit stroje tohoto typu podle originalniho SW nema smysl. S VTI to rozhodne takova hruza jak je popsano neni. Taky chybi informace o pouzite antene.

  • Petr Svoboda napsal:

   spíš než kritická se mi zdá přistroj nesprávně pochopen. Místo Produktu pro příjem mohl být recenzován jako Hračka pro taťku.
   Taky si hraji např. s VU+ Solo 4K (a baví mě to), ale jako produkt pro příjem bych si jej nedovolil nikomu doporučit – než zase nějakému taťkovi na hraní. Vé-účka mi připadnou jako takový moderní „vláček“. A i cena tomu odpovídá.

   • MS61 napsal:

    Takže další silné a přehnané vyjádření. VU+ NENÍ jen na hraní. Používám už pěkných pár roků satelitní přiímač VU+ Duo2. Přišel přednastavený, nastavil jsem si ho podle vlastních představ a provedl zálohu nastavení. Od té doby se o něj přehnaně nestarám, není moc potřeba.
    Předchůdce – Vantage 7100TS – byl v tomto ohledu ještě příjemnější. Uměl toho méně, ale stabilita byla příkladná. VU+ je přece jenom trošku rizikovější. V čem? Prochází rychlejším vývojem a podporuje mnohem více uživatelských nastavení a konfigurací. Může se tedy stát, že některý upgrade systém „rozbije“.
    Dá se s tím samozřejmě vypořádat. Více způsoby. Stačí trošku zdravého rozumu a střízlivosti při výběru funkcí a nastavování. Není třeba aktivovat všechny funkce a doplňky – a že jich existuje požehnaně! – ale jen ty, které potřebujeme a využijeme. A samozřejmě nikdo uživatele nenutí za každou cenu starší přístroj aktualizovat na poslední verzi! Někteří uživatelé využívají odladěnou a stabilní verzi VTI 6.0 a necítí nutnost aktualizovat na verzi 13. Tady platí, že se má opravovat až když se něco pokazí.
    Problémem tedy není většinou hardware nebo systém, ale racionální volba způsobu vhodného užívání. Možnosti výběru jsou až příliš široké.

    M.

 7. Karel napsal:

  Prosim vas, delejte recenze na vyrobky, ktere jsou z logiky veci dostupne vsem divakum, na na stb za 4 litry. Kazdy snad premyslejici clovek radeji prida dva litry a ma novou t2 telku.

 8. alkaline4 napsal:

  No tak neobjektivní a neprofesionální recenzi jsem dlouho neviděl.
  Ano linuxový přijímač není pro BFU o tom není sporu. Jenže na druhou stranu není problém nakoupit u prodejce, který Vám dodá přijímač nakonfigurovaný a není co řešit a kupující jen zapojí a dívá se…. O tom, že chování tlačítek DO pro přepínání programů se dá snadno změnit raději ani nemluvit.
  Vzhledem ke špatným zkušenostem z takových pseudorecenzí jako je tato, případným zájemcům o jakýkoliv výrobek, doporučuji si projít různá fóra, aby si tak zajistili informace, jak se věci opravdu mají. Sám jsem se v minulosti spálil neb jsem věřil vychvalování jistého sat příjímače (pro objektivnost musím napsat že autorem byl tehdy Herr Vyleťal). O tom, jaký to byl ve skutečnosti šmejd se nebudu raději rozepisovat.
  Z toho co je tu napsáno mám částečně pocit, že buď autor je mimo, nebo nedostal bakšiš od dovozce či patřičného prodejce, či dostal naopak všimné za to, aby výrobek náležitě zkritizoval.

Napsat komentář