Nové jednočipové laserové DLP™ projektory určené pro světelné instalace v interiérech představila společnost Panasonic Connect Europe. Jedná se o PT-REQ15, první jednočipový DLP 4K projektor Panasonic s jasem 15 000 lm a PT-REZ15 s rozlišením WUXGA (1920 x 1200).

Oba projektory, které se dostanou na trh až v druhém čtvrtletí příštího roku, mají kompaktní design a velmi kvalitní vizualizaci, takže pomohou tam, kde není možné kvůli světelným efektům nákladně stavebně upravovat interiér. Projektor REQ15 využívá Quad Pixel Drive, unikátní technologii společnosti Panasonic pro posun pixelů ve dvou osách, a reprodukuje tak autentický 4K obraz, který je hluboký, plynulý a detailní. Umožňuje nerozmazané promítání obsahu 2K/240 Hz na více obrazovkách s prolínáním okrajů s latencí 6 ms nebo méně.

Vylodění v Normandii Projektory Panasonic oživují události roku 1944

Promítání i v 360° prostoru

Tuto technologii lze také synchronizovat se systémem ET-SWR10 (video mappingu v reálném čase) společnosti Panasonic a spojit tak digitální obsah a analogový pohyb v rámci show s rozšířenou realitou nebo pódiových představení. Technologie Rich Colour Enhancer rozšiřuje výstup červeného kanálu, přináší živější a přesnější červené tóny. Vylepšený dynamický kontrast vdechne každému snímku nový život. Jeho nové obvody pro analýzu scény lépe rozpoznávají světlé a tmavé oblasti obrazu a zajišťují tak podmanivý vizuální dojem.

Plynulé prolínání je důležité také v 360° prostorech, zejména při promítání na zakřivené obrazovky. Nastavení úrovně černé nabízí bodové nastavení okrajů pro libovolné tvary obrazovky a umožňuje přesné nastavení úrovně černé. Díky možnosti oddělit nastavení úrovně černé od geometrického nastavení lze nastavení úrovně černé aplikovat na celou kombinaci, včetně překryvů obrazu mimo oblast zobrazení, a dosáhnout tak zcela plynulého obrazu na více obrazovkách.

Projektor Panasonic PT-REQ15 (Foto: Panasonic Connect Europe)

Chytré projektory šetří náklady na provoz

Slot Intel® SDM-ready přijímá různé volitelné proprietární funkční desky nebo desky třetích stran. S vhodnou deskou mohou uživatelé přizpůsobovat, škálovat a rozšiřovat konektivitu podle rozhraní aplikace nebo standardu AVoIP. Nové vysoce kontrastní objektivy mají napájené středové a obvodové ostření pro snadné nastavení pomocí dálkového ovládání. Pracovní postup na místě je zefektivněn díky funkci NFC, která umožňuje připravit nebo inicializovat projektory bez zapnutí pomocí chytrého telefonu. Předaktivované sady pro upgrade softwaru Geo Pro rozšiřují funkce a automatizují prolínání hran prostřednictvím kamery.

Aby se předešlo výpadkům, které ovlivňují zážitek ze světelných efektů, a snížily se provozní náklady, disponují oba projektory optickým motorem a modulem laserového světelného zdroje, které splňují normu IP5X s ochranou proti prachu (IEC 60529), což eliminuje potřebu vzduchového filtru a umožňuje 20 000 hodin bezúdržbového provozu. Zdokonalený systém kapalinového chlazení umožňuje nepřetržitý provoz v prašném prostředí. Multi-Laser Drive Engine je vybaven unikátním obvodem failover, který omezuje ztrátu jasu v případě selhání jedné diody, zatímco funkce Backup Input přepne na záložní signál, aniž by došlo k přerušení primárního signálu.

Televize versus projektor. Co zvolit?

Úvodní foto: Panasonic Connect Europe